Google AdSense


Vrbno pod Pradědem Empírový farní kostel sv. Michaela z roku 1843, zřícenina hradu Furstenwalde na Zamecké hoře nad Vrbnem, nebo si domluvit exkurzi do skláren Crystalex.V Rybářské baště v Mnichově u Vrbna si návštěvníci sami můžou nalovit ryby z nádrže.

Malá Morávka Malá Morávka je od roku 1995 vesnická památková zóna. Nachází se zde muzeum "Kapličkový vrch" , které nabízí pohled do venkovského života a do tajů přírody Hrubého Jeseníku. Nalezneme zde také expozici hornictví a archeologických vykopávek a farní kostel Nejsvětější trojice.

Rejvíz Rejvíz je nevýše položená slezská vesnička. Mezi zdejší zajímavosti patří Malé a Velké mechové jezírko – největší rašeliniště na Moravě. Z Rejvízu se můžete vydat po červené značce na kamennou rozhlednu Zlatý Chlum (asi 5 km) vysokou 26 m, která pochází z roku 1899.

Jeseník Okresní město Jeseník nabízí ke zhlédnutí původně gotickou vodní tvrz, později renesančně přestavěnou na zámek. Dnes se v ní nachází vlastivědné muzeum Jesenicka s geologickou, lázeňskou a historickou expozicí. Lázně Jeseník byly založeny v roce 1822 jako první vodoléčebný ústav na světě Vincencem Priessnitzem. Zdejší hosté si zde přijíždí léčit duševní choroby, nemoci plic a dýchacích cest, nemoci štítné žlázy, duševní choroby a choroby z povolání.

Zlaté Hory Zlaté Horysou městská památková zóna s řadou zajímavých měšťanských domů a dvouvěžovým farním kostel Nanebevzetí Panny Marie. Městské hornické muzeum odkrývá historii rýžování zlata. V historickém skanzenu na řece Olejnici si můžeme prohlédnout plně funkční repliky zlatorudných mlýnů ze středověku. Nachází se zde také zřícenina hradu Edelstein, který sloužil k ochraně zlatých dolů na Zlatohorsku. Asi 4 km dlouhá turistická stezka nás přivede na 888 m vysokou rozhlednu Biskupská hora.