Google AdSense

Léčebné účinky a koupele


Léčebné účinky

Minerální voda, čerpaná z pramene Petr a z pramene Vladimír pochází z hloubky 127 m. Jedná se o slabě mineralizovaná kyselka hydrogenuhličitano-vápenatou se zvýšeným obsahem kyseliny metakřemičité. Její teplota je 8,2 °C.

Koupele

Studená minerální voda je napouštěna do speciálních van, kde je následně ohřívána párou na 34-35 °C. Prudce uvolněný oxid uhličitý způsobuje roztažení cév kůže a podkoží. Uhličité koupele jsou vhodné při cévních onemocněních dolních končetin, migrénách, poruchách mozkového prokrvení, arteriální hypertenzi, varixech, některých srdečních onemocněních, onemocněních plic a dýchacích cest, degenerativních chorobách pohybového aparátu a dalších neurologických potížích.

Plynová uhličitá koupel

Klient při této suché koupeli leží ve speciální PVC pytli, do kterého je napouštěn plyn, který pochází přímo ze zřídelního zdroje. Tato procedura má podobné účinky jako koupel v minerální vodě. Ovlivňuje cévní oběh, má protizánětlivý a anitiedematózní účinek. Současně působí relaxačně a sedativně.

Rašelinové zábaly

Teplé (46 °C ) rašelinové zábaly mají především analgetický účinek a také pozitivní vliv na zlepšení pohyblivosti. Lokálně se využívá např. pro zlepšení prokrvení, uvolnění svalového napětí a pro jejich bakteriostatický a imunobiologický účinek.